هنرمندان اروميه اي بار ديگر افتخار آفريدند.مراسم افتتاحیه « اولین دوره جشنواره عکس طبیعت ایران» روز بیست و نهم آبان ماه در خانه هنرمندان تهران که در قالب نمایشگاه عکس می باشد ، برگزار گردید. این مراسم که با سخنرانی آقایان سرسنگی و میرزاخانی آغاز شد با قرائت بیانیه «هیئت داوران» توسط علی قلم سیاه ادامه یافت. در بخشی از بیانیه آمده است :
« نخستین جشنواره ملی عکس ایران مسیر کار را بر چشم اندازهای زیبا و دور از نظر عمومی مردم شهرنشین محدود کرده بود. هیئت داوران از انجمن سینمای جوانان ایران به مناسبت فراخوان جشنواره عکس در سطح ملی با تخصیص جوایز ارزنده و کم نظیر قدردانی کرده و این حرکت ار در ارتقاء سطح عکاسی کشور و تشویق به عکاسی مورد تمجید قرار می دهد.»
جوایز اولین دوره جشنواره عکس طبیعت ایران به شرح زیر می باشد:
۱- نفر اول: مهدی سعادت از ارومیه : دیپلم افتخار و مبلغ ۲۵ میلیون ریال
۲- نفر دوم: امیر محمد کرباسی زاده از اصفهان: دیپلم افتخار و مبلغ ۲۰میلیون ریال
۳- نفر سوم: کاوه فرزانه از تهران: دیپلم افتخار و مبلغ ۱۵ میلیون ریال
۴- نفر چهارم: افشین آذریان از اصفهان: دیپلم افتخار و مبلغ ۱۰میلیون ریال
۵- نفر پنجم : سید علیرضا نعمتی از شیراز : دیپلم افتخار و مبلغ ۵ میلیون ریال
ضمنا جایزه ویژه هیئت داوران به همراه مبلغ ۵ میلیون ریال در بخش برترین استعداد جوان مشترکاً به خانم ها فائزه پیری از ارومیه و فاطمه فیاض از یزد اهدا شد. ایشان برگزاری اولین جشنواره ملی را در راستای برنامه های انجمن عنوان نمود و افزود از مجموع ۳۳۹۶ قطعه عکس رسیده از ۶۸۲ عکاس به دبیرخانه جشنواره ۱۲۴ عکس برای نمایشگاه برگزیده شد که چاپ کتاب نفیس آثار عرضه شده به جشنواره و نیز مجموعه کارت پستال های آثار به نمایش درآمده در دستور کار انجمن قرار گرفت.
منبع خبر: http://mirasfarda.org